Кетопрофен гел - упутства, аналози лекова, преглед лекова

Лек Кетопрофен гел показује аналгетски, антипиретични и локални антиинфламаторни ефекат, стога лек укључује посттрауматски едем, болести мишићно-скелетног система и болове у мишићима. Лек има нестероидно порекло. Неопходно је смањити бол и отицање зглобова код артритиса, смањујући спорост покрета. Лијек ни на који начин не утиче на зглобну хрскавицу. Кетопрофен над својствима који су бољи од Ибупрофена и Аспирина. Лек је симптоматичан, уклања само знакове болести.

Шта помаже кетопрофен

Лијек се користи локално за ублажавање зглобне боли у стању покрета или мировања. Помаже у савладавању јутарње укочености зглобова, која се користи у лечењу везних лезија, истезању мишићних тетива. Генерално, кетопрофен је ефикасан у разним упалним лезијама мускулоскелетног система. Само лековипобољшава стање пацијента уклањањем непријатних симптома. Главна болест гела се не третира.

Складиште

Активна компонента гела је 25 или 50 мг кетопрофена. Ово је средство против болова, антиреуматска супстанца. Због ове компоненте, лек има анти-инфламаторни ефекат. Помоћне супстанце су наведене у табели:

Име Број,
Гел 5%
царбомер (царбопол) 1.5
етанол 32
троламин 2.8
уље лаванде 0.1
пречишћена вода до 100
Гел 2.5%
царбомер (царбопол) 1.5
етанол 32
троламин 6.7
уље лаванде 0.1
пречишћена вода до 100

Форма за објављивање

Лек је доступан у облику гела са различитим концентрацијама кетопрофена. То је 2,5 или 5%. Без обзира на концентрацију у дрогерији, лекови се могу наћи у алуминијумским тубама од 30 или 50 г. Гел је безбојни прозирни или опалесцентни са жућкастом нијансом масе до хомогене конзистенције. Мјехурићи зрака могу ући у њега.

Поред гела постоје и свеће, таблете, раствори за убризгавање или инфузије, кетопрофен. Следећи произвођачи су ангажовани у производњи било ког облика лека:

  • Булгариан - ВетПром БД, АТ |
  • Руски - ЈСЦ Вертек, ОЈСЦ Озон, Опен Социети Синтхесис;
  • Фабрика лекова Бјелорусија - ОЈСЦ Борисов.

пхармацодинамицс и фармакокинетика

Лек када се примењује на тело испољава анти-инфламаторна и аналгетик својства. Активна компонента лека потискује тсиклооксихеназнуиу активност стабилизује лизозомне мембране, чиме регулише синтезу простагландина, који су медијатори инфламације у оштећења зглобова. Због ових супстанци у лезије фокусирати има бол, оток. Лек помаже зауставити синтезу простагландина, што значајно побољшава стање пацијента.

Када је локална примена лека се полако упија и зато не акумулира у организму и излучује кроз бубреге и црева. Биорасположивост гел је само 5 процената, и његове интеракције са крвним протеинима - 90%. Плазма концентрација чак и неколико сати након апликације је веома мали. Кетопрофен не представља активну врсту метаболита, а метаболише само у спрези са глукуронском киселином.

кетопрофен - Индикације за употребу

Поради аналгетик и анти-инфламаторна својства, овај лек помаже са акутном или хроничном инфламацијом локомоторног система. Они обухватају следеће патологије:

  • реуматоидни артритис;
  • зглобни синдром, гихт;
  • бурзитис;
  • лумбаго;
  • у доњем делу леђа бол са радикуларног синдрома;
  • анкилозни спондилитис;
  • ишијас;
  • ишијас;
  • псоријатични артритис.

кетопрофен се често користи за болове у мишићима или реуматске порекла како би се смањила неревматицхескохонепријатни осјети. Лек се такође прописује у случају посттрауматске упале зглобова или меких ткива, болести мишићно-скелетног система, на пример, код оштећења мишића, оштећења или дисконтинуитета. Без обзира на проблем, треба се сетити да кетопрофен гел само уклања симптоме упале.

Кетопрофен гел - упутства за употребу

Лијек се користи за вањску употребу. Лијек се наноси на кожу лаганим масажним покретима. На месту упале или присуству бола, исциједите траку гела дужине 4-6 цм у зависности од величине болног подручја коже. Након подмазивања могуће је нанијети сухи завој. Поступак поновите 2-3 пута дневно. Без претходне консултације или лекарског прегледа, ток лечења може трајати највише 10 дана. Према упутству, деца од 6-12 година треба да стављају гел траку не више од 1-2 цм и не више од 2 пута дневно.

Посебна упутства

Ни у ком случају не користите алат за упаљену кожу и ране и користите га са херметичким и оклузивним завојима. Избегавајте стајање и добијање лека на мукозним мембранама. Препоручује се темељито прање руку након упутства за подмазивање. Пацијенти који имају анамнезу гастроинтестиналних болести, хроничне инсуфицијенције срца или бубрега, бронхијалне астме, захтевају претходну консултацију са лекаром.

За време трудноће

Дозвољен је кетопрофен у трудноћисамо након консултација са лекаром. Он ће моћи да упореди потенцијалне користи лека са потенцијалним ризиком за мајку и фетус. Лекови се прописују само са акутном потребом и јаким болом. Кетопрофен је контраиндикован за употребу у 3 триместра и већ за време лактацијског гела, због могуће штете за мајку и дете.

В детињству

Гел Кетопрофен је контраиндикован код деце млађе од 6 година. У периоду од 6-12 година, лек се користи са великим опрезом.

С обсо съвместимост на функциите на бубреге и на јетъра

Пацијенти са оштећеном функцијом и другим болестима јетре и бубрега пре почетка лечења кетопрофеном морају се обавезно консултовати са лекаром.

Медицинска интеракција

Гел Кетопрофен се мора користити опрезно у комбинацији са хепарином и антикоагулансима. Употреба ових лекова повећава ризик од крварења. Кетопрофен се може користити са другим агенсима из групе нестероидних антиинфламаторних лекова и метотрексата чак и при високим дозама. Нема доступних података о употреби овог лека са другим средствима за спољашњу или унутрашњу употребу.

Сиде Еффецтс

Гел Кетопрофен се добро подноси код пацијената, али неки могу искусити симптоме индивидуалне нетолеранције и преосетљивости на лек. Међу таквим нежељеним реакцијама су следеће:

  • тромбоцитопенична пурпура;
  • кожне реакције у облику осипа;
  • спаљивање на мјесту примјене;
  • уртикарија;
  • шуга екцема;
  • алергијски дерматитис;
  • свраб;
  • фотосензибилизација;
  • хиперемија.

Овердосе

Судећи по прегледу зноја, због веома ниске апсорпције мале биодоступности кетопрофена, предозирање је практично елиминисано. Ако се догоди, онда се манифестује у облику споредних реакција:

  • осип на месту примене;
  • црвенило;
  • свраб и паљење.

Контраиндикации

Поред трећег триместра трудноће, дојења и старости мање од 6 година, лек има бројне контраиндикације, које укључују:

  • преосетљивост;
  • инфициране ране и траве;
  • екцем;
  • влажење дерматозе.

Услови продаје и складиштења

Гел Кетопрофен са било којом концентрацијом главне супстанце може се купити у апотеци без лекарског рецепта.

Аналоги

Лијек има неколико аналога, који су слични њима у смислу дјеловања или састава. Међу њима, следећи начини су добре критике:

    \ т
  1. Биструмгел. Активни састојци су иста супстанца. Поред тога, Биструмгел садржи исте ексципијенсе. Поред тога, лек садржи и неро и нипугин уље. Лек се пакује у алуминијумске цеви. Индикације за употребу су локално лечење болести зглобова, лигамената, мишића и тетива. Биструмгел са кетопрофеном има исте контраиндикације.
  2. Артосилен. Поред тога, гел је доступан у погодном заоблик аеросола. Главна активна супстанца је и лизинска со, тј. Кетопрофен. Артросилин има антиинфламаторна, антипиретична и аналгетска дејства због инхибиције синтезе простагландина. Поред некомплицираних повреда, артросилен је индициран за постоперативни бол. Додатне контраиндикације за апликацију су улцерација 12-дигестивног или желучаног и пептичког улкуса.
  3. Артхур. Основа лека је кетопрофен, а помоћне супстанце су бензил алкохол, натријум хидроксид, пречишћена вода, пропилен гликол. Отпуштање облика - 2.5 или 5% гел. Поред антипиретичких и антиинфламаторних ефеката, има бактерицидно дејство. Користи се не само за повреде, већ и за болести вена, лимфних жила или лимфних чворова. Има више контраиндикација.
  4. Кетонал. Доступан је у свим могућим облицима - гел, раствор, капсуле, чепићи, крема, таблете и капсуле за оралну примену. Ефикасно уклања бол, отицање, смањује топлоту. Механизам деловања је блокирање синтезе простагландина. Поред болести мишићно-скелетног система индицирано је и ублажавање болног синдрома лимфаденитисом, флебитисом, лимфангитисом и раком. Има много контраиндикација.
  5. Флекен. Поред главне компоненте садржи сојино уље, биљно уље биљно хидрогенизовано уље, пчелињи восак, сојин лецитин, титанов диоксид, глицерол. У апотеци се налази гел Флекин у епруветама од 30 и 50 г. Он је транспарентан, хомоген, безбојан. Механизам дјеловања - омета формацијумедијатори упале, тј. простагландини. Недостатак је велики број контраиндикација.

Ово су најпопуларније колеге, али чак ни они не могу заменити главни лек без препоруке том доктору. Лек има неколико сличних механизама у односу на њега, међу којима се издвајају:

  • Кетоспраи;
  • Орвелл;
  • Фастум;
  • Кетопрофен Врамед;
  • Фламак;
  • Адхезивни гел;
  • Валуционал;
  • Ока;
  • Профенил;
  • Аркетал Ромпхарм;
  • Фибропхид.

Марина, 26 лет

Купила сам гел за баку. Ударила је зглоб колена, па се често жалила на бол у њој. Дрога је била јефтинија, па сам помислио да није баш ефикасна. Веома изненађен када је лек дјеловао 5 минута након трљања гела. Таблете се не препоручују од стране лекара, јер код старијих људи повећавају ризик од крварења.

Јулиа, 39 лет

Користи се гел за бол у леђима. Пошто сам преписао лек, лекар, па се нисам плашио да га је купио. Подразумева агента и паралелно изводи минималне физичке вежбе. Моје стање се поправило за недељу дана. Нуспојаве нису осетиле, па је гел остао веома задовољан. Након овог случаја, он је увијек у мојој опреми за прву помоћ.

Алекеи, 41 лет

Дуго времена патим од остеохондрозе заједно са коренским синдромом. Болест узрокује честе болове у леђима. Орални аналгетици нису помогли, па је лекар саветовао Кетопрофен. Након примене бол се повлачи након 10-15 минута. За сат времена, враћам сењиховим пословима. Понекад је црвенило на мјесту примјене, али брзо пролази.

Дмитри, 25 лет

Професионално се бавим спортом, тако често се јављају мишићни протези или ударци. Са њима се бавим само уз помоћ кетопрофена. Понекад га заменим са Фастум гелом. Бол након подмазивања пролази готово одмах, а едем опада само за 1-2 дана. Увек носим гел са собом за сваки случај, укључујући и тренинг.

Популар Артицлес

Мода и стил Сукња у кавезу - прича о изгледу и ко одговара, идеја о стилским сликама за жене и девојке са фотографијом Мода и стил Хлаче са имитацијом кољена - како одабрати и шта носити жене или дјецу с фотографијом
Лепота Пресотерапија: шта је то, индикације и контраиндикације, како то функционише за губитак тежине Лепота Да ли је могуће изгубити на тежини на лубеници: мишљење нутриционисте, дијета Ућа и живот Банатне ноге од парадајза - карактеристике како расту на отвореном тлу или у стакленику, болести и приноса Лепота Како уклонити стомак код куће - вјежбе, облози и самомасажа Лепота Како изгубити тежину код мушкарца код куће - правилна исхрана и вјежбање Здравље Ципрелек - антидепресивни лек, дневна доза, облик ослобађања, контраиндикације и прегледи Цоокинг Чоколадни десертни рецепти за све пригоде: Цхеесецаке, Полина, Цоокиес, Соуффле